REKORDY A KURIOTITY ZE SVĚTA ZVÍŘAT/SAVCI

18.08.2020 - 08.11.2020

Interaktivní výstava se věnuje zajímavostem ze života savců a zážitkovým způsobem přibližuje dovednosti, které jsou savcům vlastní. Neklade si za cíl konkurovat atraktivním dokumentům nebo vyčerpávajícím způsobem předávat encyklopedické informace, ale zajímavě i zábavně předat nejdůležitější nebo zajímavé informace ze světa savců, snažit se zaujmout a nadchnout návštěvníky o tuto část živé přírody a motivovat je k jejich ochraně a „lovům beze zbraní“.

Výstava obsahuje: obří kulisy savců, panely ve tvaru stromů s grafickými a textovými materiály, interaktivní prvky (opičí dráha, netopýří koridor, krtčí chodba, „hrabací“ bedna, termitiště, chodník se stopami), poznávání stop a srsti, poznávání hlasových projevů.

Na grafických panelech jsou informace o jednotlivých řádech, hlavních znacích savců a savcích v ČR. Důležitou součástí projektu je seznámení návštěvníků se savci žijícími v městské aglomeraci a okolí, s kriticky ohroženými druhy v ČR, s ochranou velkých šelem v Beskydech a s chováním k nalezeným mláďatům a zraněným jedincům. Na informačních cedulkách si návštěvníci vyhledávají různé rekordy ze světa savců (největší, nejmenší, nejstarší, nerychlejší apod.) a získávají odpovědi na otázky týkající se nejrůznějších pověr (Je pravda že, má velbloud v hrbu vodu?... že nosí ježek na bodlinách jablka?.. apod.).