VYNÁLEZCE ALVA 1-2-3

Ilustrace Luďka Bárty ze stejnojmenné knižní, komiksové a večerníčkové série.

18.08.2020 - 08.11.2020

Vynálezce Alva 1

Napsala Klára Smolíková. Edice ČT 2014.

Vynálezce Alva je brýlatý kluk – rozcuchaný neposedný zrzek, toužící po technických vymoženostech třetího tisíciletí. Jméno Alva „zdědil“ po svém slavném předchůdci T. A. Edisonovi. Jako každý génius je nadán nezměrnou fantazií a tvořivostí, které ve spojení s jeho nepraktičností a zmatkářstvím vedou k nečekaným zápletkám, a ještě nečekanějším rozuzlením. S dvojicí sourozenců Filipem a Denisou tvoří nerozlučnou partu kamarádů, která zažívá neuvěřitelná dobrodružství ve škole i mimo ni.

 Vynálezce Alva 2

Napsali Klára Smolíková a Jiří W. Procházka. Edice ČT 2017.

Vynálezce Alva je tu zpět a s ním spousta úžasných vynálezů! Společně s Denisou a Filipem navštíví divadelní představení, budou dohlížet na hladký průběh svatby Alvovy sestřenice a vypraví se na výlet říčním parníkem. Pro každou situaci má Alva připraveno hned několik originálních vynálezů. Potřebujete náhradní ruku, postavit Eifellovu věž nebo vysušit mokré vlasy nevěsty? Pro vše má Alva řešení! Jen ty zlepšováky mají i své mouchy. Pokusy a omyly totiž k vynalézání patří.

Vynálezce Alva 3

Napsali Klára Smolíková a Jiří W. Procházka. Edice ČT 2020. NOVINKA

Do třetice míří za dětmi věčně rozcuchaný kluk Alva se svými jedinečnými vynálezy! Přijíždí s kamarády Denisou a Filipem na speciálně upravené motorce rovnou ze závodu veteránů. A to je jen začátek. Trojice se vydá tábořit do lesa a málem vyděsí dřevorubce k smrti, v galerii dopadnou zloděje a ve školním kabinetě zachrání kostlivce Emila. Kromě nadšení, se kterým se naši hrdinové vrhají do každého dobrodružství, mají vždy po ruce nejnovější Alvovy vynálezy. A pozor: Tyhle příhody z večerníčku neznáte!     

Vynálezce Alva

Kresba: Luděk Bárta

Původní námět: Honza Smolík

Komiksoví scenáristé: Jan Smolík (Mateřídouška 2002–2004), Klára Smolíková (Bublifuk 2017–2018)

Scenáristé večerníčků: Klára Smolíková (spoluautor obou sérií), Honza Smolík (spoluautor 1. série z roku 2012), Jiří W. Procházka (spoluautor 1. série z roku 2015)