Klenoty folkloru Bystřice

13/7/2021 – 26/9/2021

Výstava fotografií Folklorního souboru Bystrzyca vznikla u příležitosti oslav 35. výročí založení souboru. Folklorní soubor Bystrzyca je známý svým obsáhlým tanečním repertoárem. Fotografie proto nabízí pestrou paletu krojů z různých folklorních oblastí v scenérii našich krásných malebných Beskyd. Na snímcích tak kromě našich horalských lidových krojů můžete obdivovat krásu valašských lidových krojů, polských šlechtických krojů, krojů z období Varšavského knížectví a polských folklorních regionů z oblastí Żywiec a Rzeszów. Dále se na fotografiích prezentují kroje regionu Východního Slovenska, konkrétně obcí Zámutov a Parchovany a v neposlední řádě také uvidíte myjavské kroje typické pro západní část Slovenska. Perličkou k vidění jsou zvláště pak stylizované kroje historického území Sedmihradska. Na fotografiích se představuje vícero generací, od generace zakladatelů až po aktuální členy souboru.

Výstava souboru se nese v duchu mezigenerační spolupráce a zachování kontinuity folklorní činnosti v Bystřici.

Autorem snímků je mladý talentovaný fotograf Michal Vybraněc.