NENÍ VČELA JAKO VČELA

Vlastní výstava, která nabízí historii a zajímavosti o včelách, medu a včelařích.

24/4 – 30/9/2022

Interaktivní výstava, díky které poznáte život včely od vajíčka, až po samotný „pokrm bohů“, tak říkali staří Egypťané medu. Nejen takové zajímavosti se dozvíte, ale také to, proč se říká: „Být pilný jako včelička.“ Včely jsou velmi pilná stvoření, která celý svůj život pracují, někdy až do úplného vyčerpání. Nalétají spousty kilometrů a opylují nepřeberné množství rostlin. Na těchto drobných stvořeních je přímo závislý náš život, a proto se také dozvíte, jak je možné včely chránit, a že třeba Třinecké železárny na tom intenzivně v rámci ochrany životního prostředí pracují. Výstavu doplní hravý workshop pro děti všech věkových kategorií včetně zajímavých exponátů.