24/4 – 30/9/2022 - NENÍ VČELA JAKO VČELA

Vlastní výstava, která nabízí historii a zajímavosti o včelách, medu a včelařích.

Interaktivní výstava, díky které poznáte život včely od vajíčka, až po samotný „pokrm bohů“, tak říkali staří Egypťané medu. Nejen takové zajímavosti se dozvíte, ale také to, proč se říká: „Být pilný jako včelička.“ Včely jsou velmi pilná stvoření, která celý svůj život pracují, někdy až do úplného vyčerpání. Nalétají spousty kilometrů a opylují nepřeberné množství rostlin. Na těchto drobných stvořeních je přímo závislý náš život, a proto se také dozvíte, jak je možné včely chránit, a že třeba Třinecké železárny na tom intenzivně v rámci ochrany životního prostředí pracují. Výstavu doplní hravý workshop pro děti všech věkových kategorií včetně zajímavých exponátů.